Musk’s X Delays Access to Content on Reuters, NY Times, Social Media Rivals

Social media company X, formerly known as Twitter, delayed access to links to content on the Reuters and New York Times websites as well as rivals like Bluesky, Facebook and Instagram, according to a Washington Post report on Tuesday.

Clicking a link on X to one of the affected websites resulted in a delay of about five seconds before the webpage loaded, The Washington Post reported, citing tests it conducted on Tuesday. Reuters also saw a similar delay in tests it ran.

By late Tuesday afternoon, X appeared to have eliminated the delay. When contacted for comment, X confirmed the delay was removed but did not elaborate.

Billionaire Elon Musk, who bought Twitter in October, has previously lashed out at news organizations and journalists who have reported critically on his companies, which include Tesla and SpaceX. Twitter has previously prevented users from posting links to competing social media platforms.

Reuters could not establish the precise time when X began delaying links to some websites.

A user on Hacker News, a tech forum, posted about the delay earlier on Tuesday and wrote that X began delaying links to the New York Times on Aug. 4. On that day, Musk criticized the publication’s coverage of South Africa and accused it of supporting calls for genocide. Reuters has no evidence that the two events are related.

A spokesperson for the New York Times said it has not received an explanation from X about the link delay.

“While we don’t know the rationale behind the application of this time delay, we would be concerned by targeted pressure applied to any news organization for unclear reasons,” the spokesperson said on Tuesday.

A Reuters spokesperson said: “We are aware of the report in the Washington Post of a delay in opening links to Reuters stories on X. We are looking into the matter.”

Bluesky, an X rival that has Twitter co-founder Jack Dorsey on its board, did not reply to a request for comment.

Meta, which owns Facebook and Instagram, did not immediately respond to a request for comment.

Бригада Нацгвардії Київської області безпідставно нараховувала собі бойові премії

СБУ викрила «тилових» командирів Нацгвардії, які незаконно присвоїли собі майже 14 млн «бойових» премій.

Військова контррозвідка Служби безпеки спільно з ДБР та за сприяння нового керівництва Національної гвардії викрила у лавах Нацгвардії ще одну «схему» безпідставного нарахування премій за нібито участь у боях на передовій.

Цього разу на оборудках з державними грошима викрито командування однієї з бригад військового формування, яка дислокується на Київщині.

З першого дня повномасштабного вторгнення рф і до серпня 2022 року фігуранти незаконно «преміювали» себе на загальну суму майже 14 млн бюджетних гривень.

Посадовці безпідставно нараховували собі та своїм підлеглим щомісячну доплату у розмірі 100 тис. грн, яка передбачена за безпосередню участь у бойових діях проти російських окупантів.

При цьому учасники злочинної схеми не перебували в районах боєзіткнень і не виконували жодних завдань на передній лінії фронту.

За даними слідства, до організації оборудки причетний заступник командира – начальник штабу військової частини.

Він безпідставно підписував рапорти щодо нарахування «бойових» премій своїм підлеглим, насамперед керівному складу.

Їх особи також встановлено – це командир дивізіону, командир 3-го батальйону, начальник відділення обліку особового складу, заступник командира 1-го батальйону та командир роти.

На підставі зібраних доказів заступнику командира – начальнику штабу військової частини і п’ятьом його підлеглим повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби).

Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 8 років тюрми.

Нагадаємо, на початку серпня цього року СБУ викрила керівників одного з навчальних центрів Нацгвардії, які незаконно нарахували собі майже 1 млн «бойових» премій.

Комплексні заходи проводили спільно з ДБР за процесуального керівництва Дарницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону у сфері оборони.

ВОЇНИ ДОБРА

НАБУ викрило п’ятьох дегенератів із заволодіння 1200 га державних земель під Києвом

НАБУ викрило розкрадання земель під Києвом вартістю майже 2 млрд грн.

15 серпня 2023 року НАБУ і САП викрили 5 осіб – учасників організованої групи, яка заволоділа земельними ділянками під Києвом площею понад 1200 га. Їх дії призвели до заподіяння понад 1,8 млрд грн збитків державі.

Серед підозрюваних:
– колишній заступник керівника ДП «Головний науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою» — організатор схеми;
– двоє колишніх посадовців ГУ Держгеокадастру в Київській області – виконавці злочину (один із них – наразі керівник одного з ЦОВВ);
– двоє фізичних осіб, пов’язаних із екскерівництвом Держгеокадастру – пособники злочину.

Дії осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

За даними слідства, у 2018-2019 роках організатор злочину, маючи вплив на службових осіб Головного управління Держгеокадастру у Київській області, а також зв’язки з високопосадовцями у різних сферах, розробив схему заволодіння сільськогосподарськими землями які перебували у постійному користуванні державних підприємств на території Київської області. Для цього він залучив інших співучасників, які, серед іншого, підшукували учасників АТО, які мають право на безоплатне отримання земельної ділянки*. Детективи і прокурори встановили два епізоди злочинної діяльності – заволодіння майже 920 га державної землі у Фастові та близько 284 га ДП «Пуща-Водиця» поблизу міста Києва.

Учасники злочину, забезпечили проведення інвентаризації земельних ділянок на території міста Фастова, що перебували у постійному користуванні ДП «ДГ «Дмитрівка», яке знаходиться у віданні Національної академії аграрних наук. Зловмисники внесли неправдиві відомості до документації, складеної за результатами інвентаризації, де вказали, що право користування земельними ділянками відсутнє, нібито, у зв’язку з ліквідацією державного підприємства та відсутністю правонаступника, а тому ділянки були віднесені до земель запасу.

Надалі учасники злочину без відома учасників АТО, скористались відповідним законодавчим механізмом та виділили на їхні імена у приватну власність земельні ділянки, які перебували у постійному користуванні ДП «ДГ «Дмитрівка».

Згодом, після приватизації землі, її перепродали третім особам офіційно за ціною в 10 разів нижче ринкової вартості. За даними експертизи, земельні ділянки вартували майже 715 млн грн, у той час як приватним підприємцям були передані за суму близько 85 млн грн.

Йдеться про виділення ділянок на території Софіївсько-Борщагівської та Петропавлівсько-Борщагівської сільських рад колишнього Києво-Святошинського району Київської області, загальною площею 284,32 га та ринковою вартістю майже 1,2 млрд грн.

Особливістю цієї схеми було те, що ДП «Пуща Водиця» за результатами інвентаризації зареєструвало за собою право користування земельними ділянками у 2016 році. У 2019 році ДП «Пуща Водиця» розробило відповідну документацію на поділ частини ділянок, яка була затверджена ГУ Держгеокадастру у Київській області.

Однак, підозрювані, намагаючись заволодіти вказаним ділянками, підготували від імені Головного управління Держгеокадастру у Київській області скаргу до Міністерства юстиції щодо скасування реєстрації права користування земельними ділянками ДП «Пуща Водиця», оскільки їх поділ був здійснений, нібито без погодження Держгеокадастру як представника держави – власника земельних ділянок.

Після того, як Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Мінюсту ухвалила рішення про скасування рішення державного реєстратора, яким зареєстровано право постійного користування землями за ДП «Пуща Водиця», саме право користування не було скасовано.

Однак, зловмисники надалі забезпечили надання службовими Головного управління Держгеокаластру у Київській області вказаних ділянок у приватну власність на ім’я учасників АТО, більшість з яких навіть не знали про реалізацію свого права.

Тут також планувалась зміна цільового призначення і подальший продаж приватним компаніям.
Проте, завдяки НАБУ і САП у 2020-2021 рр. на усі землі накладено арешт і видано заборону щодо їх забудови, змінення цільового призначення тощо, що дозволило їх зберегти для громади Київщини.

Детективи і прокурори встановлюють інших можливих учасників злочину. Також НАБУ і САП розслідують факти підроблення документів щодо представництва інтересів учасників АТО.

*Особи зі статусом учасника бойових дій мають пільгове право на безоплатну приватизацію земельної ділянки у порядку ст. ст. 116, 118, 121 ЗК України відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 898 «Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками».

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!

Очільник Нацполіції України Іван Вигівський проти надання зброї українцям

У Нацполіції вважають, що українці готові до легалізації зброї. Водночас службовець проти носіння “короткостволів” на вулицях.

Наразі суспільство більше готове до легалізації зброї, ніж раніше. Про це заявив очільник Національної поліції України Іван Вигівський.

Водночас, очільник Нацполіції виступає проти носіння “короткостволів” посеред вулиці.

За його словами, у людей має бути культура поводження зі зброєю. До прикладу, її можна надавати тим, хто вже має певний досвід володіння зброєю.

Під час напрацювання законопроєкту, в якому розглядається питання володіння короткоствольною вогнепальною зброєю для всіх категорій громадян, неодноразово збирались з правоохоронним комітетом Верховної Ради, обговорювали це питання в робочих групах, зазначив очільник Нацполіції.

Є низка запобіжників, низка застережень. Є бачення, що ця зброя повинна зберігатись тільки вдома для самозахисту, а якщо особа хоче тренуватись, подає заявку в тир і тоді везе її з собою. Але ж ви розумієте, що якщо людина хоче постійно носити із собою зброю, вона щодня буде кидати заявку в тир і перевозити. Знову ж, перевозити треба в розібраному стані, а не так, як хочеться, — зазначив Іван Вигівський.

Однак, за словами глави Нацполіції, поки що залишається під питанням чи може бути зброя у всіх громадян.

ВОЇНИ ДОБРА

Google to Train 20,000 Nigerians in Digital Skills

Google plans to train 20,000 Nigerian women and youth in digital skills and provide a grant of $1.6 million to help the government create 1 million digital jobs in the country, its Africa executives said on Tuesday. 

Nigeria plans to create digital jobs for its teeming youth population, Vice President Kashim Shettima told Google Africa executives during a meeting in Abuja. Shettima did not provide a timeline for creating the jobs. 

Google Africa executives said a grant from its philanthropic arm in partnership with Data Science Nigeria and the Creative Industry Initiative for Africa will facilitate the program. 

Shettima said Google’s initiative aligned with the government’s commitment to increase youth participation in the digital economy. The government is also working with the country’s banks on the project, Shettima added. 

Google director for West Africa Olumide Balogun said the company would commit funds and provide digital skills to women and young people in Nigeria and also enable startups to grow, which will create jobs. 

Google is committed to investing in digital infrastructure across Africa, Charles Murito, Google Africa’s director of government relations and public policy, said during the meeting, adding that digital transformation can be a job enabler.