Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд прокоментувала інформацію про те, що російського активіста Петра Верзилова отруїли.

«Дуже стривожена висновками лікарів, що канадського громадянина Петра Верзилова «вельми ймовірно» отруїли. Я запевнила його родину, що Канада готова надати будь-яку необхідну допомогу і продовжить збирати інформацію стосовно його захворювання», – заявила Фріланд.

Читайте також: «Активіст Pussy Riot прийшов до тями і почав впізнавати родичів – ЗМІ​»

Петро Верзилов потрапив у реанімацію в Москві 11 вересня, коли він почав втрачати зір, мову і здатність пересуватися. Це відбулося незабаром після засідання суду, де розглядалася адміністративна справа проти його подруги – Вероніки Нікульшиної.

15 вересня Верзилова відправили на лікування до Берліна. Близькі активіста вважають, що його могли отруїти. Схожу точку зору висловили й медики берлінської клініки, які лікують активіста.

За деякими повідомленнями, Верзилов перед отруєнням розслідував загибель трьох російських журналістів у Центрально-Африканській Республіці, серед яких був його друг Олександр Расторгуєв. В день отруєння Верзилов нібито мав отримати від інозенмих журналістів фінальний звіт про загибель Расторгуєва, Кирила Радченка й Орхана Джемаля.

Читайте також: «Російський активіст перед ймовірним отруєнням розслідував вбивство журналістів у ЦАР – ЗМІ​»

Петро Верзилов – видавець «Медіазони». Він також брав участь в акціях Pussy Riot, останній раз – під час фіналу чемпіонату світу з футболу в Росії. Тоді він разом зі своїми соратниками вибіг на поле в поліцейській формі. Метою акції була вимога звільнення політичних в’язнів, а також припинення незаконних арештів на мітингах і кримінальних справ за репости. За цю акцію Верзилову і ще трьом учасникам Pussy Riot призначили 15 діб арешту.

your ad here

коментарі: