Міністерство закордонних справ України засуджує обшуки у будинку активіста «Кримської солідарності» Османа Белялова, які в анексованому Криму проводять російські силовики.

«Засуджуємо чергові незаконні обшуки в АРК. Окупант намагається зламати волю кримськотатарських активістів. Грубе порушення міжнародного права», – написала в Twitter речниця МЗС Мар’яна Беца.

У Бахчисараї в анексованому Росією Криму вранці 13 вересня російські силовики проводять обшук у будинку Османа Белялова. Про це йдеться в повідомленні на сторінці «Кримської солідарності» у Facebook.

На момент обшуку Белялова вдома не було. Він виїхав у Сімферополь, але до місця призначення не дістався. Активісти повідомляють, що зв’язку з ним на даний момент немає.

Радіо Свобода намагається дізнатися подробиці справи. Російські силовики ситуацію наразі не коментують.

Осман Белялов є братом фігуранта бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Мемета Белялова.

У 2016 році суд в анексованому Росією Криму оштрафував Османа Белялова на 10 тисяч рублів. Його звинуватили в участі в «несанкціонованому мітингу» в Бахчисараї 12 травня 2016 року. Тоді активісти зібралися, дізнавшись, що російські силовики проводять обшуки в будинках кримських татар.

your ad here

коментарі: